Neodborný chiptuning a rizika.Chiptuning BMW, chiptuning Porsche, chiptuning Bentley, chiptuning Ferrari a dalších značek...

Když firma DIESEL TECHNIK s chiptuningem v roce 1995 začínala, existovala v Čechách pouze jediná další firma, která také poskytovala chiptuning. Zejména po roce 2002 se na chiptuningovém trhu objevilo mnoho nových úpravců. Tento nárůst však do chiptuningu současně přivedl některé nepříjemné jevy, od neprofesionálního přístupu, přes neodbornost až po podvodné jednání.

Úpravci, kteří chiptuning poskytují tímto zavrženíhodným způsobem většinou sází na neznalost klientů. Proto jsme pro Vás připravili nejdůležitější fakta, která doporučujeme vzít v úvahu než se pro chiptuning rozhodnete. Vyhnete se tak případnému zklamání a v neposlední řadě i zbytečným finančním ztrátám.

Pozor na nápadně výhodnou cenu za chiptuning, místo i čas čipování!

Na trhu se objevují cenově lákavé nabídky na chiptuning od naprosto neznámých firem či jednotlivců. Kromě zajímavé ceny se často nabízí čipování přímo ve Vaší Chiptuning BMW, chiptuning Porsche, chiptuning Bentley, chiptuning 
Ferrarigaráži, či před Vaším domem. Jsou známé i případy, kdy je místem pro provedení chiptuningu benzínová pumpa. Zákazník je dále lákán na relativně krátkou čipovací dobu například - chiptuning do 30 minut. Na 1. pohled jde jistě o zajímavou nabídku, která šetří Váš čas i peníze.

Každý profesionální tuner ví, že pro kvalitní chiptuning jsou nezbytné kromě odborných znalostí také diagnostické přístroje a zázemí vlastní úpravny. Stejně tak doba čipování není vždy stejná, pohybuje se cca mezi 2-3 hodinami a zahrnuje celý soubor diagnostických prací. Při neodborném zásahu může dojít k závažnému poškození motoru. Proto je raději lepší vyhnout se nápadně výhodným nabídkám, které inzerují neznámé firmy. V tomto případě totiž levné neznamená opravdu výhodné.

Certifikát výhodou, chiptuning = okamžité zvýšení výkonu motoru

Chiptuning není u každého vozidla úplně stejný. Vždy záleží na zkušenostech chiptuningové firmy a technologickém vybavení. Preferujte tunery, kteří mají dlouholetou praxi a garantují bezchybnou funkčnost řídící jednotky po optimalizaci software. Výhodou je písemná garance formou certifikátu, který zákazníkovi potvrzuje splnění emisních limitů a servisních podmínek.

Je dobré vědět, že zvýšení výkonu motoru se projeví ihned po provedení chiptuningu. Pokud úpravce tvrdí, že motorový výkon se zvýší až po nějaké době, nebo po ujetí určitého množství kilometrů, jde o zjevnou snahu zákazníka oklamat.

Reference na chiptuning

Chiptuning BMW, chiptuning Porsche, chiptuning Bentley, chiptuning FerrariUrčitě je vhodné prověřit si délku praxe úpravce v oblasti chiptuningu. Získání těchto informací však může být složité a v konečném důsledku někdy i zavádějící. Proto je vhodné zaměřit se na další fakta. Napovědět by Vám měl počet vozů, který firma ročně upravuje. Stejně tak i portfolio čipovaných značek automobilů, jakož i orientace na různé typy vozidel: osobní, dodávky, nákladní, autobusy či motocykly.

Tuner, který dlouhodobě poskytuje kvalitní chiptuning má jistě i dostatek referencí od spokojených klientů. Proto se nezapomeňte na reference Vašeho úpravce informovat. Dobrou vizitkou chiptuningové firmy je spolupráce s některým ze závodních motoristických týmů při ladění špičkových sportovních motorů. Pro takovou firmu je kvalitní chiptuning samozřejmostí a Vaše vozidlo bude v nejlepších rukách.