SPORTOVNÍ VZDUCHOVÉ FILTRY K&N.DIESEL TECHNIK - sportovní vzduchové filtry, sportovní filtry, chiptuning BMW, chiptuning Porsche, chiptuning Bentley, chiptuning Ferrari...

Sportovní vzduchové filtry, sportovní filtry, chiptuning BMW, chiptuning Porsche, chiptuning Bentley, chiptuning FerrariSportovní vzduchové filtry jsou nezbytnou součástí každého rychlého vozu. Sportovní filtr umožňuje lepší akceleraci, zvýšení výkonu motoru a krouticího momentu o 3 až 7%. Další výhodou sportovních filtrů je nižší spotřeba paliva až o 8%. Vozidlo vybavené sportovním filtrem má i lepší tzv. vytáčení do vyšších otáček. Životnost filtru je stanovená výrobcem na 500 000 km při dodržení požadavků na údržbu filtru.

DIESEL TECHNIK je jedním z největších tuzemských prodejců sportovních filtrů. Filtr pro Váš vůz si můžete objednat on-line v našem specializovaném e-shopu - sportovní filtry K&N. Pokud si při výběru sportovního filtru nevíte rady, kontaktujte nás prostřednictvím poptávkového formuláře. Naši pracovníci Vám při výběru filtru rádi pomohou.

Sportovní vzduchové filtry, princip činnosti

Režim spalování motoru je závislý na objemu nasátého vzduchu. Množství paliva, které se do motoru vstřikuje ovlivňuje právě objem vzduchu. Čím více vzduchu motor nasaje, tím více paliva má k dispozici a je tedy pochopitelně výkonnější. Proto byly vyvinuté speciální sportovní filtry, které umožňují nasát až o 40% více vzduchu.Sportovní vzduchové filtry, sportovní filtry, chiptuning BMW, chiptuning Porsche, chiptuning Bentley, chiptuning Ferrari

Složení a struktura sportovního filtru

Sportovní filtr tvoří skládaná bavlna a ocelová mřížka. Bavlna zaručuje zvýšenou propustnost nasávaného vzduchu. Ocelová mřížka udržuje tvar sportovního filtru dle normy DIN ISO 9001 a zachycuje větší nečistoty: hmyz, listí či kamínky. Mřížka je spolu s bavlnou zalisovaná do gumy, která zabezpečuje utěsnění sání vozu.

Vysvětlení pojmů, sportovní filtry - vložka a kit

Co znamená sportovní filtr - vložka?

Vložka je sportovní vzduchový filtr, který je již výrobcem přizpůsobený typu motoru vozu. Montáž spočívá pouze ve výměně stávajícího vzduchového filtru za sportovní filtr. Interval údržby filtru je 15 000 km. Sportovní filtr poskytuje zvýšení výkonu o 3%.

Co znamená sportovní filtr - kit?

Sportovní vzduchové filtry, sportovní filtry, chiptuning BMW, chiptuning Porsche, chiptuning Bentley, chiptuning FerrariKity se dodávají pro vybrané typy motorů vozidel, u kterých je z technického hlediska možné sportovní filtr namontovat. Pro zkrácení sací cesty a odstranění turbulencí se zpravidla instaluje přímo na měřící jednotku množství nasávaného vzduchu. Sportovní filtr - kit poskytuje nárůst výkonu dle typu a obsahu motoru o 5 až 7%. Interval údržby filtru je 20 000 km. Doba montáže činí max. 30 minut. Sportovní filtr se dodává včetně návodu a upevňovacích dílů.

Sportovní vzduchové filtry, postup čištění

  1. Sportovní filtr vyjmeme z vozu.
  2. Mírným oklepáním, popřípadě štětcem očistíme hrubé nečistoty.
  3. Dle návodu výrobce připravíme roztok z čistící sady rozředěný vodou. Do roztoku rozdělaného v nádobě přiměřené velikosti filtr ponoříme.
  4. Čistící roztok necháme působit cca 20 minut.
  5. Sportovní filtr vyjmeme z roztoku a vyplavíme nečistoty pod proudem vody.
  6. Sportovní vzduchové filtry, sportovní filtry, chiptuning BMW, chiptuning Porsche, chiptuning Bentley, chiptuning FerrariFiltr necháme vyschnout.
  7. Na filtr naneseme olej ve spreji určený výrobcem, který je součástí čistící sady, dokud filtr nezbarvíme dle barvy oleje.
  8. Olej necháme zaschnout cca 2 hodiny a sportovní filtr namontujeme do vozu.

Upozornění - sportovní filtr nikdy neprofukujeme vzduchem!